2005 yılından beri değerleme sektöründe faaliyet göstermiş ve çalışmaları ile tanınan TUVEO Gayrimenkul Değerleme Limited Şirketi, değerleme sektöründe uzun yıllar hizmet vermiş ve SPK Lisansına sahip Değerleme Uzmanları ile gücünü birleştirerek 27.01.2011 tarihinde İZMİR merkezli olarak TUVEO KURUMSAL GAYRİMENKUL DEĞERLEME ve DANIŞMANLIK ANONİM ŞİRKET’ine dönüşmüştür. 

Tuveo Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ekspertiz çalışmalarında İnşaat Mühendisi, Mimar, Şehir ve Bölge Planlama, Harita Mühendisi, Ziraat Mühendisi, İktisat, İşletme vb. çeşitli mesleki disiplinlerde eğitim almış tecrübeli uzman ekibiyle; gayrimenkul değerleme, makine ve ekipman değerleme, kentsel dönüşüm projeleri ve hava/deniz taşıtı değerleme hizmetleri gibi alanlarda uluslararası değerleme standartlarında Tarafsızlık, Bağımsızlık, Yetkinlik, Gizlilik, Dürüstlük ve Sorumluluk bilinci ile hizmet sunmaktadır. 

Tuveo A.Ş. “HATA YAPMA LÜKSÜMÜZ YOK” ilkesini kendine felsefe edinmiş bir profile sahiptir.

Şirketimiz;
 

  • TUVEO Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Anonim Şirketi, Sermaye Piyasası Kurulunun (SPK), 29 Nisan 2011 tarih ve 433 sayılı Kurul kararıyla, seri: VII, No: 35 sayılı “Sermaye Piyasası Mevzuatı Çerçevesinde Gayrimenkul Değerleme Hizmeti Verecek Şirketler ile Bu Şirketlerin Kurulca Listeye Alınmalarına İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ” çerçevesinde değerleme hizmeti verecek şirketler listesine alınmıştır.
  • TUVEO A.Ş., Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından 02.11.2011 tarih 4446 sayılı kurul kararı ile bankalara değerleme hizmetleri verecek kuruluşların yetkilendirilmesi ve faaliyetleri hakkındaki yönetmeliğin 4. Maddesi kapsamına göre “Gayrimenkul, Gayrimenkul Projesi veya Gayrimenkule Bağlı Hak ve Faydaların Değerlemesi” hizmeti verecek şirketler listesine alınmıştır.
  • Firmamız, BDDK’nın 01.10.2006 tarih, 26333 sayılı Bankalara Değerleme Hizmeti Verecek Kuruluşların Yetkilendirilmesi ve Faaliyetleri Hakkında Yönetmeliğin 15. Maddesindeki hususları da gözetilerek QUICK Sigorta Firmasına 5.000.000.-TL üzerinden Mesleki Sorumluluk Sigortası yaptırmıştır.
  • Şirketimizin unvanı “TUVEO”, Markaların Korunması Hakkında 556 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre Türk Patent Enstitüsü tarafından 10/10/2012 tarihinden itibaren ON YIL müddetle 29/08/2014 tarihinde firmamız adına tescil edilmiştir.
  • Şirketimiz TDUB (Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği) meslek kuruluşu ve İZTO (İzmir Ticaret Odası) üyesidir.


Firmamız kuruluşundan bugüne TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. – AKBANK T.A.Ş. – DENİZBANK A.Ş. – TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. – ANADOLU BANK – HSBC – TEB – YAPI KREDİ BANKASI – ŞEKERBANK – FİNANS BANK – EURO TEKFEN BANK – BANK POZİTİF – ING BANK – GARANTİ BANKASI – TÜRKİYE FİNANS – CİTİBANK finans kuruluşlarına doğrudan veya sözleşmeli olarak değerleme hizmeti vermiştir. TUVEO A.Ş. halen aktif olarak TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. – AKBANK T.A.Ş. – DENİZBANK A.Ş. – TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. – MÜFLİS ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. – TMSF ile Gayrimenkul Değerleme Hizmetleri için anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Söz konusu finans kuruluşlarının sistemlerinden anlaşmalı firmalar arasında bizim firmamız olan “TUVEO KURUMSAL GAYRİMENKUL DEĞERLEME ve DANIŞMANLIK A.Ş.” firmasını görebilirsiniz.

Biz; İzmir Merkezli olarak SPK ve BDDK onaylı değerleme firmasıyız. Ege Bölgesine tamamen hâkim olan firmamız anlaşmalı olduğu finans kuruluşlarına 26 ilde aktif olarak deneyimli uzman kadrosu ve sözleşmeli uzmanları ile değerleme hizmeti vermektedir. Kamu kurumları ve özel sektör değerleme taleplerini ise tüm Türkiye çapında karşılamaktadır. Ayrıca tüm Türkiye’de her türlü Hava, Kara, Deniz ulaşım araçlarının değerlemesini makine mühendisi uzmanlarıyla gerçekleştirmektedir. (Gemi, Uçak, Helikopter vb.)