YABANCI UYRUKLU KİŞİLERİN GAYRİMENKUL EDİNİMİ VE VATANDAŞLIK BAŞVURUSU İÇİN DEĞERLEME RAPORU
T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) tarafından yayımlanan 15.02.2019 tarih 2019/1 sayılı genelge ile yabancı uyruklu kişilere artık sadece vatandaşlık başvurusunda değil, aynı zamanda alıcı veya satıcı olarak taraf oldukları tüm satış işlemlerinde de ‘Gayrimenkul Değerleme Raporu’ zorunluluğu getirilmiştir.
Bu kapsamda yabancı uyruklu kişilere yapılacak olan her türlü gayrimenkul satışlarında, SPK ve BDDK tarafından yetkili kılınmış firmamız TUVEO Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. değerleme raporlarını en hızlı ve en doğru şekilde hazırlamaktadır.

PDF için tıklayınız

IN TURKEY, REAL ESTATE SALES AND CITIZENSHIP APPLICATIONS TO FOREIGN NATIONALS "VALUATION (APPRAISAL) REPORT" NECESSITY
The circular letter no. 2019/1 which contains the rule of real estate appraisal report is required in all sales transactions in which foreign nationals are parties as buyers or sellers, published on 15.02.2019 by the General Directorate of Land Registry and Cadastre. You can find the related circular letter at the attachment.
In this context  for all kinds of real estate sales to be made to foreign citizens, our company TUVEO Corporate Real Estate Appraisal and Consulting Inc., is licensed by CMB and BRSA. We would be pleased to prepare your valuation reports as quickly as possible.
 

PDF click here